ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞELİM
Çocuklar için birleşelim, Eğitim için birleşelim

UNICEF çocuklar için sokakta!
UNICEF Yüzyüze Projesi İstanbul'da Başladı!UNICEF Yüzyüze Projesi ekibini kolaylıkla üniformaları, UNICEF kimlikleri ile ayırt edebilirsiniz. Yüzyüze ekibi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen yuzyuze@unicefturk.org adresine yazınız.

UNICEF Yüzyüze Projesi ekibi İstanbul'da çalışmalarına başladı. Genç UNICEF ekibi halkı UNICEF projeleri hakkında bilgilendirmek, 'Aylık Düzenli Bağış Programı'nı tanıtmak ve daha fazla kişinin programa katılımını sağlamak için yıl sonuna kadar sokakta olacak.

UNICEF Yüzyüze Projesi Ekibine UNICEF üniforması ve kimliği ile ekip halinde çalışırken rastlayabilirsiniz.

Belki de sokakta onlardan biri ile karşılaştınız; çalışmalarımız hakkında bilgi aldınız ve hatta Yüzyüze Projesi ekibimiz aracılığı ile katılmaya karar verdiniz bile...

Neden sokaktayız?
Yüzyüze iletişim en verimli iletişimdir!


İletişim yöntemleri arasında en etkili ve verimli yöntem yüzyüze iletişimdir. Bu sebeple kamuya açık alanlar halka birebir iletişim kurmak, mümkün olduğunca çok sayıda kişiye ulaşmak için sivil toplum kuruluşları için vazgeçilmez bir mecradır.

Yüzyüze tüm dünyada uygulanıyor!
Yüzyüze Projesi (Face to Face) sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerinde başarıyla ve yaygın olarak kullanılan bir kaynak geliştirme yöntemidir. Şu anda İspanya'dan Endonezya'ya, Meksika'ya kadar 18 ülkede UNICEF tarafından uygulanmaktadır.

Yüzyüze Ekibi
UNICEF Yüzyüze Projesi ekibi sokakta UNICEF projeleri hakkında halkı bilgilendirmek ve Aylık Düzenli Bağış Programını tanıtmak için oluşturulmuş özel bir ekiptir.

Neden Aylık Düzenli Bağış Programına katılmalıyım?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Yüzyüze Projesi aracılığı ile sadece Aylık Düzenli Bağış kabul edilmekte, aylık düzenli desteğin önemi vurgulanmaktadır.

Aylık düzenli Bağış programına katılmak için sebeplerden bazıları:

 • Küçük ama düzenli desteğiniz UNICEF'e güç katar
  Bir seferlik büyük bağışlar yerine küçük ama düzenli bağışınız çalışmalarımızın uzun vadede devamlılığını garanti altına alır, bütçe yapmamızı kolaylaştırır.
 • Sizin için kolay ve pratik
  Banka havalesi ve fakslarla uğraşmanız gerekmez. Talimat verdiğiniz kredi kartı hesabınızdan bağışınızı düzenli takip edebilirsiniz.
 • Siz istediğiniz sürece devam eder
  İstediğiniz an düzenli bağışınızı durdurabilir, arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.
 • Kaynak yaratma maliyetlerimizi düşürür
  Böylece programlara daha fazla kaynak aktarılmasını sağlar.
Önemli Not: Sokakta yürüttüğümüz çalışmaların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için lütfen sokakta UNICEF yetkilisi olduğunu söyleyen kişiye kimlik bilgilerini sorunuz ve UNICEF Yüzyüze Projesi Yetkilisi olduğundan emin olunuz. UNICEF hiçbir zaman sokakta kart satışı yapmamıştır. Ancak geçmişte maalesef UNICEF adını kullanarak UNICEF tebrik kartı satarak şahsi gelir elde eden kişilerle karşılaşılmıştır. Bu tür vakalar UNICEF tarafından takip altına alınmakta ve yasal işlem başlatılmaktadır. Kurumun adının başka kişilerce kullanımı ve istismarına izin vermemek için yakın takip sürdürülmektedir.

Milli Komite Ne Yapar?
Hakkımızda
Çalışmalarımız
Bültenler
Dernek Mali Bilgileri
Yüzyüze Projesi
Başvuru
Yüzyüze'ye Destek Veren Kurumlar
Yüzyüze Projesi Hakkında
Yüzyüze Ekibi
SSL Certificate Provider Unicef Türkiye Milli Komitesi, Bakanlar Kurulu'nun 12.11.1974 gün ve 7/9055 sayılı
kararı ile Kamu'ya yarar dernekler arasına alınmıştır.
ArtekReklam