Team UNICEF'e katıl, iyilik peşinde koş!

UNICEF | her çocuk için

Engeli olan çocukların eğitime erişimini desteklemek için, 7 Mart'ta Antalya'da Runatolia ve 27-28 Mart N Kolay İstanbul Sanal Yarı Maratonunda Team UNICEF olarak Adım Adım ile koşacağız. Sizi, UNICEF’in Türkiye’de en dezavantajlı çocukların eğitime erişimi ve devamı için yaptığı çalışmaları desteklemek üzere Team UNICEF gönüllüsü olmaya davet ediyoruz.

‘Her Çocuk İçin Eğitim’ sloganıyla koşuyoruzheart

Türkiye'de UNICEF, engeli olan çocukların eğitim haklarına erişmesi için çalışıyor. Her 600 TL bağış, engeli olan bir çocuğun ilkokula katılımını artırmaya yönelik programların geliştirilmesine, öğretmenleri ve okul müdürlerini kapsayıcı eğitimi teşvik edecek temel becerilerle donatmaya destek olacak. 

Yardımseverlik koşusu nasıl yapılır? 

Yardımseverlik koşusu Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için önemli bir kaynak yaratma metodudur. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yardımseverlik koşusu yaptığınızda sosyal çevrenize gönderdiğiniz mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız, aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için, farkındalık yaratırsınız.

2020 İstanbul Maratonu sanal koşularıyla #HerÇocukİçinEğitim diyerek iyilik peşinde koştuk, Team UNICEF gönüllülerimizin çabaları ve bağışçılarımızın desteğiyle hedefimizi aşarak 174 engeli olan çocuğun eğitime erişmesine kaynak sağladık. Bizimle koşan gönüllülerimize ve bağışçılarımıza kalpten teşekkür ederiz, iyi ki varsınız.

2019'da Adım Adım gönüllü koşucularının STK'lara etkisi: Vodafone 41. İstanbul Maratonu'nda 13 binden fazla Gönüllü Koşucu, 45 dernek ve vakfın projelerine katkı sağlamak için Adım Adım ile iyilik peşinde koştu. Yani, her 3 koşucudan 1'i yardımseverlik koşusu yaptı. Bu koşucular, adımlarına anlam katan projeyi anlatarak çevrelerini de harekete geçirdiler ve kampanya boyunca gelen bağış sayısı 153 bin'e ulaştı. Kampanyanın sona erdiği 18 Kasım gecesi, sivil toplumun gelişimi adına kullanılacak bağış miktarı 17.3 milyon TL olarak kayıtlara geçti. Bir koşucu ortalama 15 kişiden ortalama 1.746 TL bağış topladı. 


#TeamUNICEF'e Katılmak Çok Kolay!

“Daha önce hiç koşuya katılmadım ama çocuklar için birkaç kilometre yürümek nedir ki...” ya da “Koşuyorum zaten, UNICEF için koşarım”, diyorsanız:

1► Kayıt olun: Antalya'da ikamet ediyorsanız 7 Mart'ta gerçekleşecek Runatolia'ya 24 Şubat'a kadar, dilediğiniz her şehirden katılabileceğiniz 27-28 Mart'da gerçekleşecek N Kolay İstanbul Sanal Yarı Maratonu'na1 Mart'a kadar resmi sitelerinden kayıt olun.

2► Bizimle iletişime geçin: yardımseverlik koşusu yaparken neler yapabileceğiniz konusunda hep yanınızda olacağız. Nurcihan ile 0212 252 5382’den veya e-posta ile iletişime geçerek iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.

3► Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olun! Platformda Runatolia yardım projesini 8 Şubat'tan itibaren UNICEF olarak seçebileceksiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) platformu bağış toplama sürecinde size kolaylık sağlayacak.

4 UNICEF için koşacağınızı çevrenize haber verin, sosyal medyada kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın.

5► Yardımseverlik koşunuzun en önemli aracı çevrenize e-posta göndererek farkındalık ve kaynak yaratmak olacak. Şimdiden aile, arkadaş ve iş çevrenizin e-posta adreslerini bir dosyada toplamaya başlayın.

6► Kampanyanızı başlatma zamanı geldiğinde kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metniniz size özel bağış linkiyle İPK platformunda (şifrenizle giriş yaptığınızda) otomatik olarak hazır olacak.

7► E-postanızı atın ve kampanyanızın etkisini izleyin. Attığınız adımlarla çocuklar için yarattığınız farkı görecek, çok iyi hissedeceksiniz!

 

 

 

 

 

Faydalı bağlantılar:

Adım Adım ve yardımseverlik koşusu hakkında bilgilenin.

N Kolay İstanbul Sanal Yarı Maratonu koşularına kayıt

Adım Adım - İyilik Peşinde Koş platformu kayıt

İPK platformuna kayıt ve kampanya açma adımları

Kampanya yürütme adımları