Team UNICEF'e katıl, iyilik peşinde koş!

..

42. İstanbul Maratonu’nun 8 Kasım 2020’de gerçekleştirilmesi planlanıyor. Sizi,  UNICEF’in Türkiye’de en dezavantajlı çocukların eğitime erişimi ve devamı için yaptığı çalışmaları desteklemek üzere Team UNICEF gönüllüsü olmaya davet ediyoruz. Bizimle birlikte 15 km yürüyerek çocukların hayatında bir fark yaratabilirsiniz. 

heartSadece yürüyerek ya da koşarak binlerce çocuğa ulaşmamızı sağlayabileceğinizi biliyor musunuz? 

3 Kasım 2019 İstanbul Maratonu'nda #HerÇocukİçinEğitim diyerek iyilik peşinde koştuk, iyiliksever gönüllülerimizle 160 çocuğun yüksek öğretime geçişini destekleyecek harika bir sonuca ulaştık. Bizimle koşan tüm #TeamUNICEF gönüllülerine kalpten teşekkür ederiz, iyi ki varsınız.

Yardımseverlik koşusu Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için önemli bir kaynak yaratma metodudur. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yardımseverlik koşusu yaptığınızda sosyal çevrenize gönderdiğiniz mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız, aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için, farkındalık yaratırsınız.

2019'da Adım Adım gönüllü koşucularının STK'lara etkisi: Vodafone 41. İstanbul Maratonu'nda 13 binden fazla Gönüllü Koşucu, 45 dernek ve vakfın projelerine katkı sağlamak için Adım Adım ile iyilik peşinde koştu. Yani, her 3 koşucudan 1'i yardımseverlik koşusu yaptı. Bu koşucular, adımlarına anlam katan projeyi anlatarak çevrelerini de harekete geçirdiler ve kampanya boyunca gelen bağış sayısı 153 bin'e ulaştı. Kampanyanın sona erdiği 18 Kasım gecesi, sivil toplumun gelişimi adına kullanılacak bağış miktarı 17.3 milyon TL olarak kayıtlara geçti. 
 

#TeamUNICEF'e Katılmak Çok Kolay!

“Daha önce hiç maratona katılmadım ama çocuklar için 15 km yürümek nedir ki...” ya da “Koşuyorum zaten, UNICEF için koşarım”, diyorsanız:

1► 8 Kasım 2020'de gerçekleşecek 42. Vodafone İstanbul Maratonuna kayıt olmanız gerekiyor.

2► Bizimle iletişime geçin: yardımseverlik koşusu yaparken neler yapabileceğiniz konusunda hep yanınızda olacağız.  Melike ile 0212 252 5382’den veya e-posta ile iletişime geçerek iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.

3► Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olun! Platformda koşacağınız yardım projesini UNICEF olarak seçin. İyilik Peşinde Koş (İPK) platformu bağış toplama sürecinde size kolaylık sağlayacak.

4 UNICEF için koşacağınızı çevrenize haber verin, sosyal medyada kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın.

5► Adım Adım gönüllü antrenörleri iyilik peşinde koşanları 15K etabına hazırlıyor. AA Çaylaklar Facebook grubundan duyurulan Caddebostan, Florya, Maçka Parkı ve Belgrad ormanı antremanlarına katılın. Çaylaklar antreman programı ile ilgili detaylar ve diğer iller için tıklayın. 

6 Yardımseverlik koşunuzun en önemli aracı çevrenize e-posta göndererek farkındalık ve kaynak yaratmak olacak. Şimdiden aile, arkadaş ve iş çevrenizin e-posta adreslerini bir dosyada toplamaya başlayın.

7 Kampanyanızı başlatma zamanı geldiğinde kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metniniz size özel bağış linkiyle İPK platformunda (şifrenizle giriş yaptığınızda) otomatik olarak hazır olacak.

8 E-postanızı atın ve kampanyanızın etkisini izleyin. Attığınız adımlarla çocuklar için yarattığınız farkı görecek, çok iyi hissedeceksiniz!

 

 

 

 

 

Faydalı bağlantılar:

► Hiç Koşmamışlar İçin: Adım Adım Çaylaklar grubu antremanlarına katılarak kolayca hazırlanın!

Adım Adım ve yardımseverlik koşusu hakkında bilgilenin.

42. Vodafone İstanbul Maratonu kayıt

Adım Adım - İyilik Peşinde Koş platformu kayıt

İPK platformuna kayıt ve kampanya açma adımları

Kampanya yürütme adımları