“Her Çocuk için Umut” Dileği

UNICEF | her çocuk için

UNICEF İSTANBUL BALOSUNDA “HER ÇOCUK İÇİN UMUT” DİLEĞİ...

26 Mayıs, İstanbul - UNICEF’in Türkiye’deki çalışmalarına destek sağlamak amacıyla düzenlenen UNICEF UMUT Balosu, Borusan Çocuk Korosu, Sertab’ın Oda Müziği, ve birbirinden değerli sanatçıların bağışlarıyla gerçekleşen müzayede ile konuklara umut dolu bir akşam yaşattı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin düzenlediği geleneksel UNICEF İstanbul balosu bu yıl “UNICEF Umut Balosu” adıyla 25 Mayıs Perşembe akşamı Raffles Otel’de gerçekleşti.

UNICEF dostları, iş, sanat ve cemiyet hayatından yardımsever simaların yanı sıra UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçilerinden Şefika Kutluer ve Müjdat Gezen, ve UNICEF’e her fırsatta destek veren Kerem Bürsin katıldı.

UNICEF Umut Balosunun ana sponsorları Doğan Grubu ve Mediterra Capital oldu. UNICEF Yardım Melekleri, Zafer Kozanoğlu ve Berrin Zorlu’nun desteklediği UNICEF Umut Balosunun diğer kurumsal sponsorları ACE Lojistik, D&R, Galata Business Angels ve Tepe İnşaat idi. Beetle Art, Bizce Tanıtım, Jules Verne ve Raffles otel de organizasyona gönüllü katkıda bulundular.

Akşam, Gülsen Yavuzkal yönetiminde Borusan Çocuk Korosu’nun umut şarkıları ile başladı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk açılış konuşmasına, kısa süre önce kaybettiğimiz UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Tayfun Talipoğlu’ya duyulan özlemi dile getirerek, ve komitenin kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı ve Talat Halman’ı anarak başladı. Prof. Dr. Kutluk, “Geliri UNICEF’in Türkiye’de yürüttüğü çalışmalara aktarılacak müzayedeye yapıtlarını bağışlayan Bedri Baykam, Bubi, İsmet Doğan, Mehmet Güleryüz, Mustafa Horasan, Ergin İnan, İrfan Önürmen, Seyhun Topuz, Ekrem Yalçındağ, ve Yiğit Yazıcı ile koleksiyonlarından bağış yapan Lucien Arkas ve Evin- Ümit İyem’e” şükranlarını sundu.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt ise UNICEF’te çalışmaya oğlunun gelecekle ilgili umudu sayesinde başladığını anlatarak çocuklar için yapılacak çok iş olduğunu vurguladı. Erkurt, “Dünyada halen her 15 saniyede bir çocuk engellenebilir sebeplerden dolayı hayata gözlerini yumuyor. Türkiye’de her 7 kızın biri 18 yaşından evvel evlendiriliyor. Türkiye’de 900,000 çocuk işçi var ve bu çocuklar oyun, eğitim gibi temel haklarından mahrum kalıyor.” dedi. UNICEF’in durmadan çalışarak çocuklar için sonuçlar aldığını belirten Erkurt “UNICEF’in çalışmalarıyla 1990’dan bu yana, dünyada 5 yaş altı çocuk ölümleri yarı yarıya azaldığına” değindi.

Rüştü Sungur’un gönüllü yönetimiyle heyecanlı geçen müzayede sonrasında güçlü sesi ve performansıyla Sertab Erener, "Sertab'ın Oda Müziği" ile sahne aldı. Sertab Erener, 25 yıl içinde biriktirdiği şarkıların akustik sunumlarını gerçekleştirerek sesinin en yalın hali ile konuklara unutulmaz bir dinleti yaşattı. Sanatçıya, pianoda Çağrı Sertel, kemanlarda Deniz İbrahimoğlu, Vugar Kurbanov; viyolada Çağatay Şahin, viyolonselde Yılmaz Bişer ve kontrbasta Volkan Hürsever eşlik etti.

UMUT Balosunun bilet ve müzayede geliri, UNICEF’in Türkiye’de yürüttüğü çocukların eğitimi ve her türlü istismardan korunması odaklı programlarına aktarılacak.

İlgili bülteni ve fotoğrafları linkten indirebilirsiniz

https://we.tl/wzslodeDnv

Videoları linkten indirebilirsiniz.

https://wetransfer.com/downloads/7ebc6bd6ebf2ca7a5bde48d2f1189c1420170526105739/58e8551e8ecb02bc60a912279595476020170526105739/292d44