Kalpleri Isıtan Bir Balo

UNICEF | her çocuk için

UNICEF 70.Yılını Kalpleri Isıtan Bir Balo İle Kutladı

UNICEF'in Türkiye'de yürütülen programlarına destek sağlamak amacıyla düzenlenen UNICEF'in 70. Yıl Balosu Raffles Otel'de gerçekleştirildi.

İş, sanat ve cemiyet hayatından ünlü simaların katıldığı gecenin açılış konuşmalarını UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk, UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle yaptı.

Sanem Bilgin Erkurt UNICEF'in dünyada çocuklar için ulaştığı kalıcı sonuçları aktararak; 1990'dan bu yana, dünyada 5 yaş altı çocuk ölümlerinin %53 azaldığını, 'hamilelik sırasında kadın ölümlerinin %45 azaldığını', '125 ülke arasından 122'sinde çocuk felcinin yok edildiğini', 'ilköğretime katılmayan çocuk sayısının %44 azaldığını' ve '2.6 milyar insanın daha iyi su kaynaklarına ulaşmasının sağlandığını' vurguladı.

Defne Sarısoy'un gönüllü sunuculuğunu üstlendiği gecede Gülsen Yavuzkal yönetiminde Borusan Çocuk Korosu çeşitli dillerde barış ve umut şarkıları söyledi.

UNICEF’in Türkiye'de gerçekleştirdiği Kız & Erkek Çocuk Eşitliği, Engelli Çocuklar, Tarımda Çocuk İşciliği, Çocuk Dostu Şehirler ve Suriye Acil Durum programlarına katkı sağlamak için de bir müzayede düzendi.

Kadir Akyol, Koray Ariş, Ertuğrul Ateş, Nihan Çetinkaya, Adnan Çoker, Tuncay Deniz, Ebru Döşekçi, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Güneştekin, Selma Gürbüz, Mustafa Karyağdı, Tülin Kaynak, Ahmet Oran, Ardan Özmenoğlu, Seçkin Pirim, Cengiz Yatağan UNICEF'in Türkiye programlarına destek olmak için çalışmalarını bağışladılar. Beyaz Müzayede'den Aziz Karadeniz'in yönettiği müzayede ile sağlanan katkı çocukların geleceğine ışık tutmak için UNICEF Türkiye'ye aktarıldı.

'UNICEF TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ yardım melekleri' Arzu Sabancı, Berrin Zorlu ve Zafer Kozanoğlu’nun balo organizasyonundaki aktif çalışmaları nedeniyle plaket aldığı geceye UNICEF İyi Niyet Elçilerinden Ayşe Kulin, Müjdat Gezen, Şefika Kutluer, Tayfun Talipoğlu katıldı. Gece Nükhet Duru, Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası'nın canlı müzikleriyle devam etti.

Mediterra, Logo yazılım, Fiba Group, Rotary, Tepe İnşaat, MSC Cruises ve Tiffany & Co. katkılarıyla gerçekleşen gecenin organizasyonunu Jules Verne ve Bizce Tanıtım, Raffles Hotel desteğiyle üstlendi.