AYLA filminden değerli destek

UNICEF | her çocuk için

AYLA filminden UNICEF'e "Köklerinden koparılmış çocuklar" için değerli destek

“1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir, nereye gideceğini bilmemektedir. Süleyman Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Birliğin neşesi haline gelen Ayla ile Süleyman kısa sürede baba-kız gibi olurlar."

Ailesinden ve evinden kopan savaş mağduru bir çocuğun duygusal hikayesine odaklanan Ayla Filmi, dünyadaki savaş mağduru çocuklar için ‘Köklerinden Koparılmış Çocuklar’ kampanyasını destekleyen mesajlar ile SMS ile bağış kampanyası yürüttü. "Ne olursa olsun, bir çocuğun sadece çocuk olduğuna inanıyorsanız; savaş, şiddet ve yoksullukla yerinden edilmiş mülteci ve göçmen çocuklara destek olmak için: AYLA yazın, 3005’e gönderin, UNICEF’e 10 TL bağış yapın" mesajıyla sinemalarda yapılan bağış çağrısının yanısıra filmin oyuncuları İsmail Hacıoğlu, Büşra Develi, Ali Barkın'ın sosyal medya filmleriyle kampanyaya destek oldu. Oyuncu Kim Seol, 20 Kasın 2017 Dünya Çocuk Günü'nde çocuklar için dileğini paylaştı.

Kim Seol, ayrıca UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ni ziyaret etti. Ayla-Kim Eunja’nın da katıldığı ziyarette, kendi harçlığından biriktirip UNICEF’e bağış yapan Kim Seol’e bağış sertifikası sunuldu.