Savaş ve zulümden kaçan 28 milyon çocuk

UNICEF | her çocuk için

NEW YORK, 30 Ocak 2017 – “Mültecilerin ihtiyaçları hiç bu kadar büyük olmamıştı. Tüm dünyada 28 milyon çocuk çatışmalar nedeniyle köklerinden koparıldı ve şiddet ile terör sonucu evlerini terk etmek zorunda kaldı. Bu çocukların yardımımıza ihtiyacı var.
 
Iraklı Tarık ve çocukları Kayyarah kentinden kaçarken IŞİD'in ateşe verdiği petrol kuyularından yükselen dumanları izliyor, Ağustos 2016. Fotoğraf: UNICEF/UN047151/Mackenzie

"UNICEF, Suriye’den Yemen’e ve Güney Sudan’a kadar tüm dünyada en zor koşullarda yaşayan çocuklara yardım götürmek için hükümetler ve diğer ortaklarıyla yaptığı çalışmaları sürdürmekte kararlıdır.  

“ABD, savaş ve zulümden kaçan çocukların korunmasında uzun ve onurlu bir geleneğe sahiptir. Bu desteğin devam edeceğine ve son dönemde alınan önlemlerin geçici olduğuna inanıyoruz. Hiçbir mülteci çocuktan desteğimizi esirgememeliyiz."

UNICEF Hakkında
UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik eyleme dönüştürüyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar her çocuğun yararını gözeterek en zor koşullarda yaşayan ve toplumdan dışlanan çocuklara ulaşmak için özel bir çaba gösteriyoruz.

UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org
 
Bizi Twitter ve Facebook üzerinden takip edin.

Daha fazla bilgi için
Najwa Mekki, UNICEF New York, +1917 209 1804, [email protected]