#HerÇocukİçinHayalim Kampanyası

UNICEF | her çocuk için

#HerÇocukİçinHayalim Kampanyası

COVID-19 dünya çapında hayat kurtaran sağlık hizmetlerini zayıflatıyor, eğitimi kesintiye uğratıyor. Okulların kapalı, birçok anne babanın işsiz kaldığı bu dönem, salgının çocuklar üzerinde çok ciddi ikincil etkiler yaratmasına sebep oluyor. Savaşlar ya da iklim felaketlerinden dolayı zaten kötü durumdaki ülkelerde çocukların durumu daha da kötüye gidiyor.

Yarının dünyasının çocuklar için nasıl şekilleneceğini birlikte hayal etmek ortak sorumluluğumuz. UNICEF, Türkiye dahil 190’dan fazla ülkede acil ihtiyaçlara cevap vermek üzere canla başla çalışırken bir taraftan da salgın sonrası çocuklar için daha hakkaniyetli bir dünyayı şekillendirmek için çaba gösteriyor.

UNICEF Türkiye, 26-27 Haziran’da, iyi niyet elçileri, ünlü destekçileri ve kurumsal ortaklarının öncülüğünde dünyanın birçok ülkesinde aynı günlerde çocuklar için 24 saat boyunca farkındalık ve kaynak yaratmak üzere bir sosyal medya kampanyası düzenliyor: #HerÇocukİçinHayalim kampanyası.

26-27 Haziran’da gerçekleştirilecek #HerÇocukİçinHayalim kampanyasının hedefi, uzaktan eğitime erişim olanağı olmayan 3.000 güç durumdaki çocuğa “Evde Öğrenme” Seti sağlamak. Her 100 TL bağış, bir çocuğa öğrenme materyalleri, etkinlik kitapları, kırtasiye malzemeleri, hijyen malzemeleri, bilgi rehberleri ve broşürlerden oluşan “Evde Öğrenme” Seti sağlamak anlamına geliyor.

‘Her Çocuk İçin Hayalim’ kampanyası 26 Haziran Cuma akşamı 19.00’dan itibaren başlayacak, Cumartesi akşamına kadar devam edecek.

Kampanyaya UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün, UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Gülsin Onay, UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Kıvanç Tatlıtuğ, UNICEF Destekçisi Cedi Osman, Mart’ta gerçekleştirilmesi planlanan ancak COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilen UNICEF Umut Konserinin gönüllü sanatçılarından Barbaros, Burak Sevinç, Gökçe Bahadır, Kalben, Karsu, Mabel Matiz, Özgün ve Sertab, ayrıca Beyaz ve Burcu Karadağ katılıyor. Ünlü sanatçılar çocuklar için https://bagis.unicefturk.org/coronavirus sitesi üzerinden bağış yaparak hayallerini sosyal medya hesapları üzerinden duyururken kampanyaya takipçilerini davet edecek.

Kampanyaya ayrıca UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin kurumsal destekçilerinden Benetton, BİSU, Defacto, Papara, PPG, Pril ve Yalıkavak Marina katılıyor.

 

Nasıl katılacaksınız?

COVID-19 sonrası çocuklar için daha iyi bir dünyayı birlikte şekillendirmeyi hayal ediyoruz. Şimdi her çocuk için hayalinizi düşünün. Örneğin; #HerÇocukİçinHayalim, eğitimlerine devam edebilmeleri.

► Hayalinizi fotoğraf ya da video ile paylaşabilirsiniz, resim yapabilirsiniz, şarkı söyleyebilirsiniz, hatta dans edebilirsinizwink

► Kampanyamızın hedefi güç durumdaki daha çok çocuğa Evde Öğrenme Seti ulaştırmak. Her 100 TL bağış, bir çocuk için Evde Öğrenme Seti anlamına geliyor. Paylaşım yaparken, hayalinizin gerçekleşmesine katkıda bulunmak için bağış yaptığınızı belirtin, ve mutlaka takipçilerinizi davet ederek bağış bağlantısını ekleyin:https://bagis.unicefturk.org/koronavirus

► Dilerseniz kampanyaya katkı sağlayacağını düşündüğünüz birkaç arkadaşınızı ismiyle davet ederek de dahil edebilirsiniz.

► #HerÇocukİçinHayalim etiketini kullanın, https://www.facebook.com/unicefturkiye, https://twitter.com/unicefturk, https://instagram.com/unicefturkiye sosyal medya hesaplarını etiketleyin.

► Facebook ve Instagram hikayelerinizi paylaşırken UNICEF logosu kullanın: Hikayelerde #HerÇocukİçinHayalim, UNICEF 24 saat olarak arama yaparak kampanyamıza özel logo ve GIF’leri ekleyin.

 

heart Hayaline katkıda bulunmak için bağışını şimdi yap.