Koronavirüsünden Etkilenen Çocuklar için

UNICEF | her çocuk için

Koronavirüsünden Etkilenen Çocuklar için: Kurumsal İş Birlikleri

1,8 milyar çocuk, COVID-19 nedeniyle uygulanan herhangi bir türde hareket kısıtlamasının mevcut olduğu 132 ülkeden birinde yaşıyor. Yüz milyonlarca çocuk okula gitmiyor. Ebeveynler, eğer mümkünse uzaktan çalışıyor. İşten çıkarmalar, okulların kapatılması ve çocuk bakımı hizmetlerinin alınamaması ailelerin, özellikle de düşük gelirli hanelerin ilave destek ihtiyacını doğurdu. Sınırlar kapatıldı, yaşamlar altüst oldu. Vakalar dünya çapında artmaya devam ederken, etkilenen çocukları ve aileleri korumak için çalışıyoruz.

Çocuklara sağlık, eğitim, beslenme ve koruma sağlamaya yönelik hayat kurtarıcı çabalarımız hiç bu kadar kritik bir önem taşımamıştı. Yerlerinden edilen, savaşlardan etkilenen, gıdaya ve temiz suya erişimi olmayan, önlenebilir nedenler yüzünden hayatlarını yitiren, okula gidemeyen, temel aşılarını olamayan çocukların milyonlara ulaşan sayısı desteğe duyulan ihtiyacı şimdiye kadar görülmeyen bir seviyeye çıkarttı.

UNICEF, toplumsal farkındalık ve el yıkama kampanyaları yürüterek, temiz suya erişim, hijyen ve sanitasyon programlarıyla, en zor durumdaki ülkelerdeki sağlık çalışanlarına eldiven, maske gibi hayati malzemeler ve hastane ekipmanı sağlayarak Koronavirüsünün yayılmasını önlemek için çaba gösteriyor, devletlerle birlikte çalışarak salgının çocukların sağlık, eğitim ve sosyal hizmetlere erişimi üzerindeki etkilerini hafifletiyor.

Böylesine güç bir dönemde kurumsal ortaklarımız çocuklar için döneme uygun farklı yöntemlerle destek vermeye devam ediyor. Gerek Koronavirüsü, gerekse çocukların temiz su, beslenme, eğitim gibi en temel ihtiyaçları konusunda birlikte geliştirebileceğimiz iş birliği olanakları ile ilgili Kurumsal Kaynak Geliştirme Direktörümüz Safter Taşkent’e ulaşabilirsiniz. 

► Virüsün yayılmasını önlemeye ve aileleri desteklemeye yönelik içeriklerimizi sosyal medya kanallarınızdan paylaşabilirsiniz.

► Kurumsal olarak, ya da çalışanlarınız ve müşterilerinizi dahil ederek çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

“Birbirimize Destek Zamanı” projesiyle Yemeksepeti kullanıcılarının yemek siparişi verirken UNICEF'in Koronavirüsü acil durum programına kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde bağış yapabilmesini sağlayan “bağış” fonksiyonunu web ve tüm mobil uygulamalarına entegre etti.

Papara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Papara Card ile yapılan tüm harcamaların gelirini UNICEF'e bağışladı.

1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği (ÜNİFEB) 1-7 Haziran Açlıkla Mücadele Haftası kapsamında çocuklara umut olmak amacıyla bütün örgütlenmeleriyle birlikte UNICEF'e bağışta bulundu.

 

► Yaratıcı yöntemleri birlikte keşfedebiliriz: United Airlines, koronavirüsü krizi nedeniyle bahar ayları için satın almasını yaptığı Londra'daki OOH reklam alanlarını UNICEF'e bağışlıyor.