LEGO'dan 1.500 çocuğa ‘Evde Öğrenme Seti’

UNICEF | her çocuk için

LEGO, UNICEF Türkiye’ye 1.500 çocuğa ‘Evde Öğrenme Seti’ ulaştırılması için destek oldu.

Koronavirüs (COVID-19) salgını uzaktan eğitime erişemeyen dezavantajlı çocukların eğitimde akranlarından geride kalmasına neden oluyor. UNICEF’in ortaklarıyla birlikte dağıttığı Evde Öğrenme Setleri, Türkiye’de en savunmasız durumdaki çocuklara ve ailelere ulaştırılarak çocukların evde öğrenmeye devam etmelerine ve COVID-19 salgınıyla başa çıkmalarına yardımcı oluyor.

Evde Öğreniyoruz kitinin içinde kitaplar, kırtasiye malzemeleri, oyunların yanı sıra COVID-19 salgını nedeniyle eğitimleri kesintiye uğrayan ve uzaktan eğitim olanaklarına erişmekte güçlük çeken en savunmasız mülteci çocuklar ve Türk çocuklarını desteklemeyi amaçlayan diğer gerekli eğitim materyalleri yer alıyor.

LEGO Grubu, 2015'ten bu yana çocukları oyun yoluyla güçlendirerek yaratıcı, ilgili ve yaşam boyu öğrenenler olmalarını sağlamak üzere UNICEF’i destekliyor. Ayrıca LEGO Türkiye, COVID-19 acil durumu kapsamında çocukları eğlenceli öğrenme fırsatları sağlamak üzere desteklemek amacıyla Ağustos 2020’de UNICEF Türkiye'ye 150.000 TL bağışladı.

 

 

 

 

 

 

 

enlightenedUNICEF ile kurumsal iş birliği olanakları için bizimle iletişime geçin.