“Birbirimize Destek Zamanı”

UNICEF | her çocuk için

Yemeksepeti “Birbirimize Destek Zamanı” Diyor: HER YEMEK SİPARİŞİNDE BİR STK’YA DESTEK OL

“Birbirimize Destek Zamanı” projesiyle Yemeksepeti kullanıcılarının yemek siparişi verirken UNICEF'in Koronavirüsü acil durum programına kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde bağış yapabilmesini sağlayan “bağış” fonksiyonunu web ve tüm mobil uygulamalarına entegre etti. 

Yemeksepeti, dayanışmanın her zamankinden daha fazla önem taşıdığı bugünlerde “Birbirimize Destek Zamanı” sloganıyla Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından TEV, Kızılay ve UNICEF iş birliğiyle milyonlarca kullanıcısına yemek siparişlerini verirken aynı zamanda bağış yapabilmelerine ve bu kurumlar aracılığıyla ihtiyacı olan birçok aile ve öğrenciye destek olmalarına gerekli ortamı sağlıyor.

Kullanıcılar Yemeksepeti uygulaması üzerinden ilk etapta UNICEF'in “Koronavirüsü Acil Durum Fonu”, Kızılay’ın “Korona Gıda Paketi Desteği Fonu” ve TEV’in “Yemek Yardımı Fonu”na bağış yaparak destek olabilecekler.

Yemeksepeti olarak topluma ve insana fayda sağlayacak projelere odaklanmaya devam ettiklerini vurgulayan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde ülkemizin dört bir yanındaki 30 binin üzerinde üye restoranımız ve 16 milyon kullanıcımız ile dayanışma ruhu içinde hareket ederek birbirimize destek olmanın öneminin farkındalığıyla hareket ediyoruz. Kullanıcılarımızın bilinçli ve duyarlı bireyler olduğu bilinciyle hareket ediyor, onların ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulunduruyoruz. Bugün yine kullanıcılarımızın destekleriyle yardıma ihtiyacı olan birçok kişiye ulaşmak adına başlattığımız bu bağış projemizle “Birbirimize Destek Zamanı” diyerek yapılan her bağışın bir anlamı olduğu konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Kullanıcılarımız nezdinde Kızılay, UNICEF ve TEV gibi ihtiyacı olan kişilere, ailelere, çocuklara, gençlere ve öğrencilere yıllardır önemli desteklerde bulunan kurumların yaptıkları önemli işleri anlatmak ve onların projelerine destek vermek bizim için çok büyük önem taşıyor. Bağış projesi kapsamını daha da genişleterek daha fazla kuruma ve çok daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Kullanıcılar yemek siparişi verirken nasıl bağış yapabilecekler?

Yemeksepeti, kullanıcılarının yemek siparişi verirken diledikleri kuruma kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde bağış yapabilmesini sağlayan “bağış” fonksiyonunu web ve tüm mobil uygulamalarına entegre etti. Bu buton sayesinde kullanıcılar, “bağış numarası”, “bağış projesi” gibi konuları aramadan hızlı ve güvenli bir şekilde diledikleri kuruma destekte bulanabilecek.

Kullanıcıların diledikleri kuruma ve fona bağış yapabilmeleri için ödeme adımına geldiklerinde öncelikle “online ödeme” yöntemini tercih etmeleri gerekiyor. Sonrasında kullanıcılar “bağış” butonuna tıklayarak diledikleri kuruma, kendi seçecekleri tutar kadar bağış yapıp hem bağış hem siparişlerini tek adımda tamamlayabilecek. 

Kullanıcılar her siparişte sadece bir kuruma bağışta bulunabilecek ve gerçekleştirilen bağışlar anında o kurumun fonuna aktarılacak.

Yemeksepeti hakkında

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi olan Yemeksepeti, 2001 yılında kuruldu. Bugün itibariyle 69 ilde, 30.000’in üzerinde üye restoran ile 16 milyon kullanıcısına hizmet veriyor.

 

heartUNICEF'in Koronavirüsü Acil Durum Programını desteklemek için tıkla.