BiSU’dan su programına destek

UNICEF | her çocuk için

BiSU’dan UNICEF’in temiz su programına destek

Cep telefonu üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde su siparişi verilmesini sağlayan BiSU uygulaması, ‘’Temiz Su Her Çocuğun Hakkı’’ diyerek UNICEF’in temiz su programına destek oluyor. BiSU, kullanıcılarının 20’den fazla marka arasından seçim yapıp kolayca su sipariş verilmesini sağlıyor. İstanbul’da yola çıkan uygulama, halihazırda 16 ilde servis veren, 450 bin kullanıcıya sahip bir uygulama ve ayda 2 milyon L su iletimine aracılık ediyor.

BiSU-UNICEF işbirliği kapsamında, BiSU üzerinden verilen her su siparişinde 5 çocuğun 1 günlük temiz su ihtiyacı karşılanacak. İş birliğinin hedefi 12 milyon çocuğun günlük temiz su ihtiyacını karşılamak.

UNICEF; acil durumlarda su, sanitasyon ve hijyen hizmeti sunan öncü insani yardım kuruluşu olarak, tüm dünyadaki insani krizlerde bu alanlardaki acil ihtiyaçların yarısından fazlasını karşılıyor. İhtiyaç halinde çocuklara ve ailelerine her biri 4-5 litre suyu içilebilir hale getiren su arıtma tabletleri ulaştırıyor.  Çocukların temiz su erişimi için yenilikçi yollar keşfetmek ve iklim dirençli altyapının oluşturulmasında öncü çalışmalar sürdürüyor.