Eğitim fark yaratır!

UNICEF | her çocuk için

DÜNYA Şirketler Grubu'na bağlı DÜNYA Education, UNICEF'in Türkiye'de eğitim alanında yürüttüğü çalışmaları destekliyor.

21 Aralık 2016 - DÜNYA Şirketler Grubu'na bağlı DÜNYA Education'ın düzenlediği 'Dünya Education Zirvesi', 17 Aralık'ta Sakıp Sabancı Müzesi yerleşkesindeki 'The Seed’ etkinlik merkezinde, 'Education Matters' teması ile gerçekleştirildi.

DÜNYA Education'ın düzenlediği 'Dünya Education Zirvesi'nde UNICEF'in eğitim alanında yaptığı çalışmalara dair bir sunum yapan UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt, DÜNYA Education'ın, 17 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren öncü eğitim yayınları dağıtıcılarından olduğunu vurguladı: “UNICEF'in Türkiye'deki programı çocukların eğitimi alanında bir çok başlığa odaklanıyor. Dolayısıyla DÜNYA Education'ın desteği çalışmalarımızla çok iyi örtüştü. DÜNYA Education, Türkiye'de yaptığımız eğitim alanındaki çalışmalara katkı sağlıyor. Ayrıca, çocukların eğitim hakkı için farkındalık ve kaynak yaratmamıza da destek olacak. İşbirliğimiz henüz taze, yıllara dayanan, uzun soluklu bir işbirliği hedefliyoruz. Dolayısıyla, işbirliğimize, çocukların eğitime ulaşmasına katkı verecek yeni başlıklar ekleneceğine inanıyorum."

DÜNYA Education Eğitim Pazarlama Direktörü Paul Zarraga'nın ev sahipliğinde gerçekleşen zirvede Yellow House English CEO'su Claire Selby, 'Çift Dilli Gelecek-Bilingual Future', Cambridge University Press Türkiye Genel Müdürü Yıldıray Karaarslan, 'Better Learning-Daha İyi Öğrenme', Dinamo Danışmanlık Yönetici Ortağı/ Universum Orta Doğu Direktörü Evrim Kuran 'Yeni Kuşaklar Ve Öğrenmenin Yeni Dünyası' başlıklı sunumlar gerçekleştirdiler.