SURİYELİ ÇOCUKLAR KAYIP KUŞAK OLMASIN

UNICEF | her çocuk için

UNICEF TÜRKİYE İYİ NİYET ELÇİSİ FERHAT GÖÇER’İN KONSERİNDE ORTAK ÇAĞRI: “ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİ ÇOCUKLAR ‘KAYIP KUŞAK’ OLMASIN”

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Ferhat Göçer, 3 Aralık Cumartesi akşamı, Suriyeli çocuklar yararına özel bir konser verdi.

Ferhat Göçer, UNICEF’in 70. kuruluş yılı ile Rotary Vakfının 100. kuruluş yılı kapsamında, Türkiye’deki Suriyeli çocukların eğitimine kaynak geliştirmek hedefi ile sahneye çıktı. İş, sanat ve cemiyet hayatından simalarının katıldığı özel konserin  ortak söylemi “Ülkemizdeki Suriyeli çocuklar ‘kayıp kuşak’ olmasın” oldu.

İş Sanat Kültür Merkezinde gerçekleşen konserin açılış konuşmalarını UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk ve Uluslararası Rotary 2420. Bölge Federasyonu Guvernörü Özcan Albak yaptı.

Prof. Dr. Tezer Kutluk konuşmasında, Suriye krizi ve UNICEF’in Türkiye’deki Suriyeli çocuklar ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Tezer Kutluk, dünyada en fazla sayıda Suriyeli mülteci barındıran ülke olan Türkiye’de 1.2 milyona yakın Suriyeli çocuk bulunduğuna ve okul çağındaki yaklaşık 370 bin çocuğun eğitim hakkından mahrum olduğuna dikkat çekti. UNICEF’in Türkiye Hükümeti ve ortaklarıyla birlikte bu kız ve erkek çocukların bir ‘kayıp kuşak’ haline gelmesini önlemeye çalıştığını belirten Prof. Dr. Tezer Kutluk çocukların kriz karşısında en büyük bedeli ödeyen ve en ağır yükü taşıyan kesim olmaya devam ettiğini vurguladı. Bu özel gecenin UNICEF’in kuruluşunun 70. Yılına günler kala düzenlenmesinin anlamına değinen Prof. Dr. Tezer Kutluk, başta UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Ferhat Göçer olmak üzere konserin düzenlenmesine destek veren Uluslararası Rotary Vakfı ve İş Sanat Kültür Merkezi ile Suriyeli çocukların eğitimine katkı sağlayan tüm davetlilere teşekkürlerini sundu.

UNICEF tamamen gönüllü olarak verilen fonlarla desteklenmektedir. UNICEF Türkiye Milli Komitesi çalışmaları hakkında daha ayrıntılı bilgi.

enlightened Düzenli bağış yaparak siz de UNICEF'in çalışmalarını destekleyin.