Bu yük, çocuklara büyük!

UNICEF | her çocuk için

CarrefourSA’dan UNICEF’in “Bu Yük, Çocuklara Büyük” Kampanyasına Destek

CarrefourSA, yaşları gereği eğitim, sağlık, uygun standartlarda yaşama ve oyun oynama gibi temel ihtiyaçları karşılanamayan çocuklara UNICEF Türkiye Milli Komitesi ile 2015 yılından bu yana devam eden iş birliği çerçevesinde destek veriyor. CarrefourSA, okula dönüş döneminde başlattığı kampanya ile UNICEF Türkiye Milli Komitesi'nin “Bu Yük, Çocuklara Büyük” kampanyasına katkı sağlıyor. 3 Ekim’e kadar CarrefourSA marketlerinden ya da carrefoursa.com adresinden yapılacak her 40 TL ve üzeri okul çantası alışverişinin 1 TL’si UNICEF'in “Tarımda Çocuk İşçiliğini Önleme” çalışmalarına aktarılacak.

Çocuklar Okul Yerine Tarlaya Gidiyor

Türkiye’de hasat dönemi mevsimlik tarım işçileri, aileleriyle birlikte ülke içinde göç ediyor. Çocuk işçiliğinin her türü, çocukları çocukluklarından yoksun bırakır ve potansiyellerini gerçekleştirmelerini engeller. Çocukların sosyal, fiziksel ve psikolojik gelişimlerine zarar verir.

İçine doğdukları şartlar ne olursa olsun, çocuklar korunmalı, sağlık ve eğitim imkanlarına ulaşmalı ve elbette, eğlenmeli, keşfetmeli, hayatı tanımalı. Kısaca istisnasız HER ÇOCUK, çocukluğunu yaşamalı.