UNICEF Umut Balosu 2019

UNICEF | her çocuk için

UNICEF’in Türkiye’deki çalışmalarına destek sağlamak amacıyla düzenlenen UNICEF UMUT Balosu, geniş katılımla umut dolu bir akşam yaşattı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin düzenlediği UNICEF Umut Balosu 2 Aralık Pazartesi akşamı Raffles Otel’de gerçekleşti. Geliri UNICEF’in Türkiye’de yürüttüğü kapsayıcı eğitim çalışmalarına aktarılan geceye UNICEF dostları, iş, sanat ve cemiyet hayatından yardımsever simalar katıldı.

UNICEF Umut Balosu, “Her Çocuk İçin Sağlıklı Yaşam” Sponsoru CarrefourSA ve “Her Çocuk İçin Eğitim” Sponsoru Yalıkavak Marina desteğinde gerçekleşti.

CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, Prof. Dr. Tezer Kutluk, İnci Haseki, Yalıkavak Marina Hazine Direktörü Koray Atalık, Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akaltan.

Geceye Benetton, Denizbank, Jolly, H&M Türkiye, Tepe İnşaat pırlanta masa bağışlayarak katkıda bulundular.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk konuşmasında Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin 30. Yılı kapsamında çocuk haklarında sağlanan gelişmelere dikkat çekti. Prof. Dr. Kutluk konuşmasında yakın zamanda kaybettiğimiz değerli sanatçı, UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Yıldız Kenter’i andı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki ise UNICEF’in tüm faaliyetlerini gönüllü bağışlarla gerçekleştirdiğini vurgulayarak UNICEF’in bu yıl 59 ülkede insani krizlerin ortasında kalmış 41 milyon çocuğa acil yardım ulaştıracağını belirtti.

UNICEF Yardım Meleği, Zafer Kozanoğlu ve Berrin Zorlu’nun destek verdiği UNICEF Umut Balosunu Oylum Talu gönüllü olarak sundu. Esra Dalgıç ve Bizce Tanıtım, Interflora, Jules Verne ve Raffles Otel de organizasyon destekçileri arasında yer aldılar.

Rüştü Sungur’un gönüllü yönetimiyle gerçekleştirilen Umut müzayedesinde Sitare Kalyoncuoğlu gönüllü olarak görev aldı. Umut müzayedesinde davetliler, insani krizlerdeki binlerce çocuk için su arıtma tabletleri, tedavi edici besinler, ölümcül hastalıklara karşı aşılar, eğitim malzemeleri gibi hayat veren yardım malzemeleri bağışladılar. ‘Her Çocuk İçin Eğitim’ Sponsoru Yalıkavak Marina, müzayedede su tulumbası bağışıyla binlerce aileye su ulaştırmaya destek olacak rekor bir bağışa imza attı. 

Gecenin sonunda eşsiz sesi ve duygu dolu şarkılarıyla Yaşar sahne aldı.

 

UNICEF Hakkında

UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Bu taahhüdü yerine getirmek için, nerede olurlarsa olsunlar tüm çocukların yararına olmak üzere en güç durumdaki ve dışlanmış çocuklara odaklanarak çalışmalarımızı 190 ülkede ve bölgede ortaklarımızla birlikte yürütüyoruz.

UNICEF’in çalışmaları tamamen gönüllü olarak verilen fonlarla desteklenmektedir. UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin kaynak geliştirme çalışmaları hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için www.unicefturk.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

UNICEF Türkiye’yi sosyal medyadan izleyin.