UNICEF 2018 UMUT BALOSU

UNICEF | her çocuk için

UNICEF’in Türkiye’deki çalışmalarına destek sağlamak amacıyla düzenlenen UNICEF UMUT Balosu, iş, sosyal ve sanat çevrelerinden geniş katılımla umut dolu bir akşam yaşattı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin düzenlediği UNICEF Umut Balosu 25 Ekim Perşembe akşamı Raffles Otel’de gerçekleşti.

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Ferhat Göçer ve orkestrasının sahne aldığı gecede UNICEF dostları, iş, sanat ve cemiyet hayatından yardımsever simaların yanı sıra UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçilerinden Ayşe Kulin ve Müjdat Gezen katıldı.

UNICEF Umut Balosu, DHL Express Türkiye sponsorluğunda gerçekleşti. DHL Express Türkiye, sponsorluk desteğinin yanı sıra her davetli adına UNICEF Hayat Veren Hediyeler bağışlayarak, dünyada çeşitli insani krizlerin ortasında kalan muhtaç çocuklar için 14.000 doz çocuk felci aşısı katkısında bulundu.

Gecenin “Her Çocuk İçin Eğitim” Sponsoru Bodrum Yalıkavak Marina oldu. Ayrıca Doğan Holding, H&M Türkiye, Insignia Yapım, Papara, TAV, Türkiye İş Bankası pırlanta masa bağışlayarak katkıda bulundular.

UNICEF Yardım Meleği, Zafer Kozanoğlu ve Berrin Zorlu’nun gönüllü görev alarak destek verdiği UNICEF Umut Balosunda Bizce Tanıtım, Jules Verne ve Raffles otel de organizasyon destekçileri arasında yer aldılar.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdür Vekili İnci Haseki, Umut Balosu Sponsoru DHL Express Türkiye'nin Genel Müdürü Claus Lassen ve Lone Lassen, Sedef Kutluk, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk bir arada.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk konuşmasında tüm gelişmelere rağmen dünyanın birçok yerinde çocukların zorlu şartlarda yaşadığına dair bilgiler paylaşarak UNICEF’e verilen her desteğin çocukların yaşamı için çok değerli olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Kutluk konuşmasında UNICEF Umut Balosu Sponsoru DHL’e, Türkiye’de her çocuğun kaliteli eğitime erişmesi için verdiği büyük destek için teşekkürlerini sundu.

"Her Çocuk İçin Eğitim" Sponsoru Yalıkavak Marina Direktörü Deniz Akatlan plaketini Prof. Dr. Tezer Kutluk'tan alırken...

UNICEF'in Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, “UNICEF, tüm çocukların haklarını ve esenliğini savunur. En savunmasız ve dezavantajlı olanlardan başlayarak tüm çocuklara ulaşmak ve onların potansiyellerini ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak bizim görevimizdir. Hepimiz bu dünyayı çocuklar için daha iyi bir yer haline getirme sorumluluğunu paylaşıyoruz ve bugün hem burada hem dünyanın her yerinde çocukların yanında olan tüm UNICEF dostlarına verdikleri destek için müteşekkiriz.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdür Vekili İnci Haseki ise UNICEF’in tüm faaliyetlerini gönüllü bağışlarla gerçekleştirdiğini vurgulayarak UNICEF’in bu yıl 51 ülkede insani krizlerin ortasında kalmış 48 milyon çocuğa acil yardım ulaştıracağını belirtti.

Rüştü Sungur’un gönüllü yönetimiyle gerçekleştirilen bağış müzayedesinde Sitare Kalyoncuoğlu gönüllü olarak görev aldı. Bağış müzayedesinde sunulan acil durumlarda çocukların ihtiyaçlarına hizmet eden su tulumbası, tedavi edici besin gibi hayat veren hediyelerin yanı sıra UNICEF İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün’ün bağışladığı kendi çektiği fotoğraf, Zeynep Tosun ve Custom Rebels ortak çalışması deri ceket, Tomur Atagök bağışı tablo, UNICEF kurumsal destekçisi Galatasaray Spor Kulubü’nün bağışladığı imzalı aksesuarlar, davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Umut Müzayedesi'nde gönüllülerimiz Sitare Kalyoncuoğlu ve Rüştü Sungur...

Heyecanlı geçen müzayede sonrasında geceyi hareketlendiren performansı ve güçlü sesi ile UNICEF İyi Niyet Elçisi Ferhat Göçer ve orkestrası konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

UNICEF Hakkında

UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Bu taahhüdü yerine getirmek için, nerede olurlarsa olsunlar tüm çocukların yararına olmak üzere en güç durumdaki ve dışlanmış çocuklara odaklanarak çalışmalarımızı 190 ülkede ve bölgede ortaklarımızla birlikte yürütüyoruz.

UNICEF’in çalışmaları tamamen gönüllü olarak verilen fonlarla desteklenmektedir. UNICEF’in dünyada ve Türkiye’de yürütmekte olduğu çalışmalar için www.unicef.org.tr, UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin kaynak geliştirme çalışmaları hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için www.unicefturk.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

UNICEF’i Twitter ve Facebook’tan izleyin.