Team UNICEF'e katıl, iyilik peşinde koş!

UNICEF | her çocuk için

Depremden etkilenen çocuklar için koşuyoruz!

Sizi, Team UNICEF gönüllüsü olmaya davet ediyoruz. 2023'te Eker I Run, Cappadocia Ultra Trail ve İstanbul Maratonu koşularında iyilik peşinde koşacağız. 

Amacımız depremden etkilenen çocuklara yardım ulaştırmak heart

Bu sene gerçekleşecek koşularda adımlarımızı, depremden etkilenen çocuklar için atıyoruz. Sen de bize katıl!

Türkiye’de depremden etkilenen çocukların ısınma ve hijyen gibi acil ihtiyaçlarının yanı sıra, korunması, psiko-sosyal destek sağlanması, çocuk dostu alanların ve geçici öğrenme alanlarının faaliyete geçirilmesi, sağlık ve beslenme ihtiyaçlarının desteklenmesi için ortaklarıyla çalışıyor.

Projeler kapsamında yapılacak her bağış günden güne daha çok artan ihtiyaçların giderilmesine yardımcı olacak.

Yardımseverlik koşusu nasıl yapılır? 

Yardımseverlik koşusu Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için önemli bir kaynak yaratma metodudur. Yardımseverlik koşusu yapmak için sadece yürümek yeterli, koşma deneyiminiz olması gerekmiyor. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yardımseverlik koşusu yaptığınızda sosyal çevrenize gönderdiğiniz mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız, aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için farkındalık yaratırsınız. 

Adım Adım gönüllü koşucularının STK'lara etkisi: Adım Adım Oluşumu, yardımseverlik koşusu yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarını ve gönüllüleri bir araya getiren platformlar kurar, yönetir ve geliştirir. 44. İstanbul Maratonu'nda Adım Adım ile iyilik peşinde koşan 12 binden fazla Gönüllü Koşucu, 36 milyon liraya yakın bağış toplayarak 51 dernek ve vakfın projelerine katkı sağladı.

44. İstanbul Maratonu'nda "Kızlara Söz Ver" kampanyamızla Team UNICEF gönüllülerimizin ve onları destekleyen bağışçılarımızın katkılarıyla 1.175 çocuğun 6 haftalık beceri geliştirme eğitimine katılmasını sağlayacak kaynak yarattık! Bizimle koşan gönüllülerimize ve bağışçılarımıza kalpten teşekkür ederiz, iyi ki varsınız.


#TeamUNICEF'e katılarak iyilik peşinde nasıl koşulur?

“Daha önce hiç koşuya katılmadım ama çocuklar için birkaç kilometre yürümek nedir ki...” ya da “Koşuyorum zaten, UNICEF için koşarım”, diyorsanız:

1► Kayıt olun: Öncelikle katılacağınız koşuya kayıt olmanız gerekiyor. 

Eker I Run, Bursa

1 Ekim

Salomon Cappadocia Ultra Trail

14 - 15 Ekim

İstanbul Maratonu

5 Kasım

2► Bizimle iletişime geçin: yardımseverlik koşusu yaparken neler yapabileceğiniz konusunda hep yanınızda olacağız. 0212 252 5382’den veya e-posta ile iletişime geçerek iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.

3► Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olun! İyilik Peşinde Koş (İPK) platformu bağış toplama sürecinde size yol gösterecek. 

4UNICEF için koşacağınızı çevrenize haber verin, sosyal medyada kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın.

5► Yardımseverlik koşunuzun en önemli aracı çevrenize e-posta göndererek farkındalık ve kaynak yaratmak olacak. Şimdiden aile, arkadaş ve iş çevrenizin e-posta adreslerini bir dosyada toplamaya başlayın.

6► Kampanyanızı başlatma zamanı geldiğinde kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metniniz size özel bağış linkiyle İPK platformunda (şifrenizle giriş yaptığınızda) otomatik olarak hazır olacak.

7► E-postanızı atın ve kampanyanızın etkisini izleyin. Attığınız adımlarla çocuklar için yarattığınız farkı görecek, çok iyi hissedeceksiniz!

Faydalı bağlantılar:

Adım Adım ve yardımseverlik koşusu ve Kurumsal Yardımseverlik Koşusu yapmak hakkında bilgilenin.hakkında bilgilenin.

► Adım Adım - İyilik Peşinde Koş platformu kayıt

İPK platformuna kayıt ve kampanya açma adımları

Kampanya yürütme adımları