Team UNICEF'e katıl, iyilik peşinde koş!

UNICEF | her çocuk için

En zor durumdaki çocuklar için koşuyoruz!

Sizi, Team UNICEF gönüllüsü olmaya davet ediyoruz. Bu sene yine adımlarımızı çocuklar için atmaya devam edeceğiz.

Amacımız depremden etkilenen çocuklara ulaşacak iyilik dolu adımlar atmak heart

Bu sene gerçekleşecek koşularda adımlarımızı, her çocuk için atmaya devam edeceğiz. Bizimle olan tüm gönüllülerimiz, iyi ki varsınız!

Projeler kapsamında yapılacak her bağış günden güne daha çok artan ihtiyaçların giderilmesine yardımcı olacak.

Bu sene katılacağımız koşular;

6 Ekim Eker Run Koşusu

20 Ekim Amsterdam Maratonu

18 - 20 Ekim Salomon Cappadocia Ultra Trail

3 Kasım İstanbul Maratonu

Yardımseverlik koşusu nasıl yapılır? 

Yardımseverlik koşusu Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için önemli bir kaynak yaratma metodudur. Yardımseverlik koşusu yapmak için sadece yürümek yeterli, koşma deneyiminiz olması gerekmiyor. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yardımseverlik koşusu yaptığınızda sosyal çevrenize gönderdiğiniz mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız, aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için farkındalık yaratırsınız. 

Adım Adım gönüllü koşucularının STK'lara etkisi: Adım Adım Oluşumu, yardımseverlik koşusu yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarını ve gönüllüleri bir araya getiren platformlar kurar, yönetir ve geliştirir. 44. İstanbul Maratonu'nda Adım Adım ile iyilik peşinde koşan 12 binden fazla Gönüllü Koşucu, 36 milyon liraya yakın bağış toplayarak 51 dernek ve vakfın projelerine katkı sağladı.

45. İstanbul Maratonu'nda "Geleceğin Lider Kızları" kampanyamızla Team UNICEF gönüllülerimizin ve onları destekleyen bağışçılarımızın katkılarıyla 360 kız çocuğunun 6 haftalık beceri geliştirme eğitimine katılmasını sağlayacak kaynak yarattık! Bizimle koşan gönüllülerimize ve bağışçılarımıza kalpten teşekkür ederiz, iyi ki varsınız.


#TeamUNICEF'e katılarak iyilik peşinde nasıl koşulur?

“Daha önce hiç koşuya katılmadım ama çocuklar için birkaç kilometre yürümek nedir ki...” ya da “Koşuyorum zaten, UNICEF için koşarım”, diyorsanız:

1► Kayıt olun: Öncelikle katılacağınız koşuya kayıt olmanız gerekiyor. 

2► Bizimle iletişime geçin: yardımseverlik koşusu yaparken neler yapabileceğiniz konusunda hep yanınızda olacağız. 0212 252 5382’den veya e-posta ile iletişime geçerek iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.

3► Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olun! İyilik Peşinde Koş (İPK) platformu bağış toplama sürecinde size yol gösterecek. 

4UNICEF için koşacağınızı çevrenize haber verin, sosyal medyada kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın.

5► Yardımseverlik koşunuzun en önemli aracı çevrenize e-posta göndererek farkındalık ve kaynak yaratmak olacak. Şimdiden aile, arkadaş ve iş çevrenizin e-posta adreslerini bir dosyada toplamaya başlayın.

6► Kampanyanızı başlatma zamanı geldiğinde kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metniniz size özel bağış linkiyle İPK platformunda (şifrenizle giriş yaptığınızda) otomatik olarak hazır olacak.

7► E-postanızı atın ve kampanyanızın etkisini izleyin. Attığınız adımlarla çocuklar için yarattığınız farkı görecek, çok iyi hissedeceksiniz!

Faydalı bağlantılar:

Adım Adım ve yardımseverlik koşusu ve Kurumsal Yardımseverlik Koşusu yapmak hakkında bilgilenin.hakkında bilgilenin.

► Adım Adım - İyilik Peşinde Koş platformu kayıt

İPK platformuna kayıt ve kampanya açma adımları

Kampanya yürütme adımları