Vasiyet Bağışı

UNICEF | her çocuk için

Mirasınız bugüne kadar verdiğiniz en önemli ve değerli hediye olabilir. Vasiyetinizde UNICEF’e de yer vererek gelecek nesillere destek vermiş olursunuz.

Her çocuğun temiz su, sağlıklı besin, sağlık hizmeti, eğitim ve büyüyebileceği güvenli bir ortama ulaşma hakkı vardır. Vasiyetnameler, dünyanın en korunmasız çocuklarının temel haklarına  ulaşmaları  için sürdürdüğümüz çalışmamızın başarılı olmasına destek oluyor. 

  • Vasiyet bağışınızı UNICEF'in genel amaçlı kullanımına sunarak çocukların sürekli değişen ihtiyaçları için ileriye dönük bir esnekliği tercih edebilirsiniz. Böylece gelecekte değişecek koşullara rağmen UNICEF’in en çok ihtiyacı olan çocuklara ulaşmasını sağlarsınız.
  • Ya da UNICEF'in beslenme, çocuk sağlığı, eğitim, çocukların korunması, HIV & AIDS, temiz suya erişim, ve çocukların katılımı ile ilgili 7 alanda yürüttüğü programlardan birine, belli bir coğrafyada kullanılmak üzere vasiyet bağışı yapmayı tercih edebilirsiniz.

Eğer gönlünüzden çocuklara bu değerli hediyeyi vermek geçiyorsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

UNICEF İyi Niyet Elçisi, Sir Roger Moore’un mesajı: “UNICEF’in çocuklarla çalışmalarını dünyanın bir çok yerinde bizzat görmenin nadir ayrıcalığını yaşadım. UNICEF’in desteğinden faydalanan, hayatı kurtulan sayısız çocuk tanıdım. Çoğu bizim hafife aldığımız günlük temel ihtiyaçlardan uzakta, inanılmaz bir yoksulluk içinde yaşıyor. Bazısı çatışmalarla yan yana cesaretle hayatta kalmaya çalışıyor. Yaptığımız bu iş vazgeçilmez ve hayati. Çocukların yaşadığı kuraklık, kıtlık, savaş gibi felaketlerin bitmesi yakın bir gelecekte mümkün görünmüyor. UNICEF destekçilerinin bıraktığı vasiyet bağışları dünyanın en değerli varlıklarının hayatlarını kurtarmaya devam etmemizi sağlıyor.” Fotoğraf© UNICEF/UNI98990/Pirozzi

FOTOGRAF:  © UNICEF/UNI40515/Yongji