İş Birliği Olanakları

UNICEF | her çocuk için

UNICEF, tüm çocukların temel hak ve özgürlüklerine erişebilmesi için özel sektör ortaklıklarının gücüne inanıyor.

Çocuklara olan bağlılığımızı paylaşan bir çok kuruluş ile zengin bir iş birliği geçmişine sahibiz. UNICEF tamamen bireylerin, işletmelerin, vakıf ve devletlerin gönüllü katkılarıyla finanse edildiği için, özel sektör ortaklarımız yaptığımız çalışmaya muazzam bir katkı sağlıyor. 

Özel sektör ortaklarımız, çocuklar için büyük katma değer yaratırken, kurumlarının marka değerini sosyal sorumluluk alanında güçlendiriyor. Sosyal sorumluluk hedefleriniz doğrultusunda ve UNICEF'in yerel ve küresel programları çerçevesinde iş birliği alanları belirliyor, projeler tasarlıyoruz. Ortaklarımızla birlikte çalışarak şeffaflık ilkeleri doğrultusunda en büyük sosyal etkiyi yaratacak faydalı ortaklıklar kuruyoruz.

Bizimle iş birliği yapmak isterseniz ortaklık önerinizi şimdi iletin ya da bilgilerinizi buradan bize gönderin, biz size ulaşalım.

UNICEF'in küresel ortaklıklarından bazılarıUNICEF'in küresel ortaklıklarından bazıları

Bizimle ortak olmanızın avantajları

UNICEF ile ortak olmanız, bir yandan tüm çocukların temel hak ve özgürlüklerine erişmesine destek olurken, bir yandan da markanızı sosyal fayda ile büyütmeniz için etkili bir yoldur:

  • Marka etkisi  UNICEF ile iş birliği yapmak, müşterilerinize, paydaşlarınıza ve çalışanlarınıza karşı kuruluşunuzun marka değerini sosyal sorumluluk etkisiyle artıracaktır.
  • Bilinirlik ve tanınma  Uluslararası düzeyde tanınmış kişiler ve fikir liderleri tarafından desteklenen, dünyada çocuk haklarının başlıca savunucusu olan UNICEF ile iş birliği yaparak şirketinizin bilinirliğini güçlendirebilirsiniz.
  • Rakipsiz bir uzmanlık  UNICEF'in şeffaflık ilkeleri doğrultusunda, küresel ve yerel çapta teknik program uzmanlarımızın kurumsal destekçilerimize yönelik geribildirim raporları ile verdiğiniz desteğin etkisini ölçebileceksiniz. İnsani yardım kuruluşları arasında şeffaflığının tek bağımsız ölçütü olan The Aid Transparency Index şeffaflık raporuna göre UNICEF 2020 şeffaflık skoru en üst seviye olan "ÇOK İYİ" olarak açıklanan birkaç insani yardım kuruluşundan biridir.
  • Küresel ve yerel etki  UNICEF, hükümetler, Birleşmiş Milletler kurumları, STK’lar ve yerel yönetimler ile stratejik ilişkiler kurarak 190 ülkede faaliyet göstermektedir. Yapacağınız ortaklık bu ilişkileri ön plana çıkarabilir.
  • İş hedeflerinize etki  Tecrübelerimiz doğrultusunda iş birliklerimiz kurumların PR stratejilerine güçlü katma değer yaratmıştır. Kurumsal ortağımız olduğunuzda rekabet gücünüz, pazar payınız olumlu yönde etkilenirken artan çalışan memnuniyeti ve sadakati de hedeflerinizi destekleyecektir.   
  • Küresel düzeyde tanınan pazarlama girişimleri  UNICEF, ortaklarıyla  küresel düzeyde tanınan, adeta markalaşmış iş birlikleri geliştiriyor. Bunlar arasında havayolları  ile ‘Change for Good’ ve Starwood Otelleri ile ‘Check out for Children’  kampanyaları yer alıyor.

Bizimle nasıl işbirliği yapabilirsiniz?

Özel sektör ortaklarımızın tüm paydaşları ve değerleriyle çocuklar için daha büyük bir etki yaratması, markasına değer katması, ve iş birliğinin sürdürülebilir olması için entegre iş birliği mekanizmasını birlikte kurgulamayı önemsiyoruz. UNICEF ile iş birliği yaparak çocukların sağlığı ve eğitimine katkıda bulunabileceğiniz çeşitli yollar bulunuyor.

► Kurum Bağışı  Pek çok firma veya kurdukları vakıflar UNICEF’e doğrudan bağış yapmayı tercih ediyor. UNICEF, bağışın nasıl değerlendirileceği ve iş birliğinin kamuoyuna duyurulması konusunda ortaklarıyla birlikte çalışır.

► Firma Çalışanlarının Bağışları  Çalışanların kaynak yaratma ve sosyal sorumluluk girişimlerinin önemine inanıyoruz. Kurum çalışanlarının gönüllü bağışlarının etkisi, yaratılan kaynağın şirket tarafından birebir eşlenmesi ile daha da güçleniyor. Çalışanlarınızla firmanızda ‘UNICEF Day’ yapmak için size yardım edecek adımlara buradan ulaşabilirsiniz.

► Amaç Bazlı Pazarlama  UNICEF, kurduğu ortaklıklarla firmanın ürün veya hizmetinin satışından da gelir elde ediyor. Bu, bir ürünün satışlarının belirli bir yüzdesinin UNICEF’e bağışlanmasıdır. 

► Müşteri Bağışları  Firmalar, müşterilerine birebir sorarak, faturalarında yuvarlama veya küçük ilaveler yapma olanağı sunarak UNICEF’e bağış geliri sağlayabilir. Yemeksepeti, kullanıcılarının yemek siparişi verirken UNICEF'in programlarına kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde bağış yapabilmesini sağlayan “bağış” fonksiyonunu web ve tüm mobil uygulamalarına entegre etti. Ayrıca yuvarla.org ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi işbirliği kapsamında Morhipo, gittigidiyor.com, Biletix gibi e-ticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişlerin sonunda yukarı doğru yuvarlama yoluyla UNICEF’e bağış yapılabiliyor.

► Düzenli Kurumsal Bağış  İşletmeler, düzenli aylık bağış yaparak sosyal sorumluluklarını düzenli ve sürdürülebilir kılıyor. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilir, şirketinizi UNICEF kanatlarıyla farklılaştırabilirsiniz. 

► Bankalar için; "Ekstrelere Ek Formlar" Banka ekstrelerine eklenen formlarla bağış toplanıyor; geçmişte T.C. İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Akbank ve HSBC müşterilerine gönderdikleri banka ekstrelerine UNICEF formlarını ekleyerek bağış toplamaya destek oldular.

Acil Durumlar  Uzun dönemli ortaklıklarımızın yanısıra bazı kuruluşlar acil durumlarda UNICEF’e yardım sağlamayı tercih ediyorlar.

enlightened2021-2025 UNICEF Türkiye Programı'nı incelemek için tıklayın.

Bize ulaşın, iş birliği olanaklarını birlikte değerlendirelim:

Safter TAŞKENT, [email protected], +90 212  252 5222