Team UNICEF'e katıl, iyilik peşinde koş!

UNICEF | her çocuk için

Toplumsal cinsiyet eşitliği için koşuyoruz!

17 Nisan'da İzmir Maratonu'nunda iyilik peşinde koşacağız. Sizi, Team UNICEF gönüllüsü olmaya davet ediyoruz. Üstelik, yardımseverlik koşusu yapmak için sadece yürümek yeterli, koşma deneyiminiz olması da gerekmiyor...

Sloganımız ‘Kızlara Söz Ver’ heart

Kızları güçlendirelim, geleceği değiştirelim! UNICEF Türkiye, dezavantajlı bölgelerdeki kız ve erkek çocuklarının çocuk haklarını ve cinsiyet eşitliğini öğrenmesi ve problem çözme, kendini tanıma, ifade etme gibi becerileri edinmesini destekleyen eğitim programıyla kız çocuklarını güçlendiriyor

Proje kapsamında yapılacak her bağış, bir genç kız veya erkek çocuğunun güçlenme ve beceri geliştirme eğitimine katılarak toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda güçlendirilmesine yardımcı olacak.

Yardımseverlik koşusu nasıl yapılır? 

Yardımseverlik koşusu Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için önemli bir kaynak yaratma metodudur. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yardımseverlik koşusu yaptığınızda sosyal çevrenize gönderdiğiniz mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız, aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için, farkındalık yaratırsınız.

Adım Adım gönüllü koşucularının STK'lara etkisi: Adım Adım Oluşumu, yardımseverlik koşusu yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarını ve gönüllüleri bir araya getiren platformlar kurar, yönetir ve geliştirir. 2021 Nisan ayı itibariyle 96 bin+ gönüllü koşucusu ve 799 bin+ bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STK'lara aktarılan kaynak 91.7 milyon+ TL’ye ulaşmıştır.

2020 İstanbul Maratonu sanal koşularıyla #HerÇocukİçinEğitim diyerek iyilik peşinde koştuk, Team UNICEF gönüllülerimizin çabaları ve bağışçılarımızın desteğiyle hedefimizi aşarak 174 engeli olan çocuğun eğitime erişmesine kaynak sağladık. Bizimle koşan gönüllülerimize ve bağışçılarımıza kalpten teşekkür ederiz, iyi ki varsınız.


#TeamUNICEF'e Katılmak Çok Kolay!

“Daha önce hiç koşuya katılmadım ama çocuklar için birkaç kilometre yürümek nedir ki...” ya da “Koşuyorum zaten, UNICEF için koşarım”, diyorsanız:

1► Kayıt olun:

İzmir Maratonu’na kayıt için tıkla. Kayıtlar için son gün 8 Nisan 2022

2► Bizimle iletişime geçin: yardımseverlik koşusu yaparken neler yapabileceğiniz konusunda hep yanınızda olacağız. 0212 252 5382’den veya e-posta ile iletişime geçerek iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.

3► Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olun! Platformda UNICEF' için İzmir Maratonu kampanyasını 21 Mart 2022'den itibaren itibaren seçebileceksiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) platformu bağış toplama sürecinde size yol gösterecek. 

4UNICEF için koşacağınızı çevrenize haber verin, sosyal medyada kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın.

5► Yardımseverlik koşunuzun en önemli aracı çevrenize e-posta göndererek farkındalık ve kaynak yaratmak olacak. Şimdiden aile, arkadaş ve iş çevrenizin e-posta adreslerini bir dosyada toplamaya başlayın.

6► Kampanyanızı başlatma zamanı geldiğinde kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metniniz size özel bağış linkiyle İPK platformunda (şifrenizle giriş yaptığınızda) otomatik olarak hazır olacak.

7► E-postanızı atın ve kampanyanızın etkisini izleyin. Attığınız adımlarla çocuklar için yarattığınız farkı görecek, çok iyi hissedeceksiniz!

Faydalı bağlantılar:

Adım Adım ve yardımseverlik koşusu ve Kurumsal Yardımseverlik Koşusu yapmak hakkında bilgilenin.hakkında bilgilenin.

► Adım Adım - İyilik Peşinde Koş platformu kayıt

İPK platformuna kayıt ve kampanya açma adımları

Kampanya yürütme adımları