Hayat Veren Hediyeler

UNICEF | her çocuk için

Çocuklara ulaşacak bir hediye herkesi mutlu ederheart

Öğretmenler Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, yeni yıl, çocuğunuzun doğumgünü, hatta kendi doğumgününüzde... Hediyenizle dünyanın en yoksul ülkelerindeki en muhtaç çocuklara umut vermeye ne dersiniz?

Hayat Veren Hediyeler’ gerçektirler, hayat kurtarırlar, yaşam değiştirirler. ‘Hayat Veren Hediyeler’ arasında ölümcül çocuk hastalıklarına karşı aşılardan, tedavi edici süte, çadırdan, sıtmayı önleyici özel cibinliklere, su temizleme tabletlerine kadar pek çok seçenek var. Bu hediyeler yıl boyu UNICEF’in merkez ve bölge depolarından dünyanın 150’den fazla ülkesinde en çok ihtiyacı olan çocuklara ulaştırılır: https://www.hayatverenhediyeler.org/

 

NASIL ÇALIŞIR?

1. Hediyeni Seç: Farklı bağış tutarları ve içerikleri olan hediye paketlerinden birini seç.

2. E-kartını Oluştur: Kişisel mesajını yazarak e-kartını oluşturur, e-postayla veya yazıcıdan çıktı alarak hediyenin sahibi kişiye ulaştır.

3. UNICEF Hediyeni Ulaştırsın: Hediye olarak bağışladığın ürün UNICEF'in hizmet verdiği 150'den fazla ülkede, en çok ihtiyaç duyan çocuklara ulaşsın.


Bağışçılarımızdan Erdoğan Yurtsever'in düşünceleri: “Hayat veren Hediyeleri tercih etme sebebim,  Afrika’daki çocukların ihtiyacı olan ilaçları ve mamayı içermesi... Onun henüz haberi olmasa da bağışlarımı 2.5 yaşındaki kızım adına yapıyorum. Bağış yaptığımda ufak da olsa huzur ve mutluluk hissediyorum. Yardımların bu çocuklara ulaşması  konusunda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”

 

 

Fotoğraf: © UNICEF/UNI122892/Dicko