UNICEF Kanatları

UNICEF | her çocuk için

Şirketinizi UNICEF kanatlarıyla farklılaştırın!

Kurumsal ortaklarımıza yeni bir önerimiz var: UNICEF kanatları. UNICEF’e düzenli aylık bağış ile destek vererek çocukların kahramanı olurken;

► Firmanızın marka değerine sosyal sorumluluk etkisi katarsınız.

► Sosyal sorumluluğunuzu düzenli ve sürdürülebilir kılabilirsiniz.

► Vergiden muaf uygun bağış tutarı bütçeniz için kolaylık sağlar.

Neden aylık düzenli destek?

UNICEF, dünyanın en zorlu yerleri dahil 190 ülke ve bölgede çocukların haklarını koruyor ve insani yardıma erişimi için durmaksızın çalışıyor. Bütün gelişmelere rağmen dünya çapında her zamankinden daha fazla çocuk, iklim değişikliğinin etkisiyle tarihi kuraklıklara ve sellere, artan çatışmalara, siyasi istikrarsızlığa, artan yerinden edilmeler ve COVID-19'un sosyo-ekonomik sonuçlarına maruz kalıyor. Yemen, Sudan, Afganistan, Suriye, Etiyopya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ukrayna ve son olarak Gazze Şeridi milyonlarca çocuğun insani yardıma muhtaç olduğu krizlerden sadece birkaçı. Çalışmalarını tamamen gönüllü bağışlarla gerçekleştiren UNICEF, destekçi kurum ve bireylerin katkıları sayesinde, her yıl yüz milyonlarca çocuğun ve ailelerin güvenli temiz suya, gıdaya ulaşmasını, yetersiz beslenme tedavisi ve temel sağlık hizmetlerine erişimini, psikososyal destek ve kaliteli eğitime ulaşmasını destekliyor.

Dünyada her gün 5 yaş altındaki 17 bin çocuk engellenebilir hastalıklardan ölüyor, milyonlarca çocuk savaşlardan ağır bir şekilde etkileniyor. Türkiye’de 400.000 çocuk tarım işçisi olarak çalıştığı için okula gidemiyor, kızların %14’ü 18 yaşından önce evlendiriliyor, 422.000 engeli olan çocuk topluma ve eğitim sistemine etkin biçimde katılamıyor. Başta en zor durumdaki çocuklar olmak üzere dünyanın 190'dan fazla ülkesinde çocukların en temel haklarına ulaşmalarını istiyoruz. Onların yaşama ve gelişme, kendini ifade etme, ayrımcılığa maruz kalmama ve en yüksek yararına ulaşma haklarına kavuşmaları için çalışıyoruz.

Aylık düzenli desteğinizle, çocuklar açısından kalıcı değişiklik yaratan, uzun soluklu yardım sağlayabiliyoruz. Sürekli değişen ihtiyaç alanlarına daha hızlı cevap verme esnekliğine sahip oluyoruz.

Bize ulaşın

Safter TAŞKENT, [email protected], +90 532 276 2148

Nasıl yapacaksınız?

1. Aylık bağış tutarınızı 20.000 TL, 12.000 TL ya da 7.500 TL seçenekleri arasından belirleyerek Platinyum, Altın ya da Gümüş kanatlarınızı seçin,

2. Firmanızın kanatları 1 yıl boyunca çocuk haklarına destek olsun,

3. Kurumsal desteğinizi müşterileriniz, çalışanlarınız ve paydaşlarınızla paylaşın.

 

Düzenli Kurumsal Destekçilerimiz

ATLAS BANT

Platinyum Kanat

Attelia Oral and Dental Health Center

Platinyum Kanat

BORUSAN OTOMOTİV

Platinyum Kanat

CİNER YAYIN HOLDİNG

Platinyum Kanat

ELİF PLASTİK

Platinyum Kanat

NORTHLINES LOGISTICS

Platinyum Kanat

PANDA ALÜMİNYUM

Platinyum Kanat

SHIPSGO

Platinyum Kanat

TEPE İNŞAAT SANAYİ A.Ş.

Platinyum Kanat

         

ATÜ DUTY FREE

Altın Kanat

ORGAZ

Altın Kanat

ÖZDİSAN ELEKTRONİK A.Ş.

Altın Kanat

TAV HAVALİMANLARI

Altın Kanat

TEPE EMLAK YATIRIM

Altın Kanat

UNIVERSALIS ECZA DEPOSU

Altın Kanat

HEALTIGO

Gümüş Kanat

YES FLÂNEUSE

Gümüş Kanat

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf: ©UNICEF/Turkey2014/SOYALP