Suriye'de çocuk ölümleri haberlerine ilişkin

UNICEF | her çocuk için

UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake'in Suriye'de çocuk ölümleri haberlerine ilişkin açıklaması

NEW YORK/ŞAM/AMMAN, 16 Nisan 2017 – “Suriye’de altı yıllık savaş ve insan kıyımının ardından, sayısız Suriyeli aile için altı yıldır süren acıların ardından şimdi de yüreği olan herkesi üzüntüye boğan bir vahşet daha yaşandı.  Halep yakınlarında bir otobüs konvoyuna karşı yapılan saldırıda 60’ın üzerinde çocuğun öldürüldüğü belirtiliyor. Söz konusu konvoyda, çok uzun süredir büyük acılar yaşayan aileler yer alıyordu. Hayatta kalanlarsa yine yakınlarını korkunç bir şekilde kaybetmenin acısını taşıyacak.

“Bu olaydan sadece öfke duymakla kalmayıp Suriye’deki tüm çocuklara ihtiyaç duydukları yardımları ulaştırma kararlılığımızı da yinelemeliyiz. Aynı zamanda da savaşı bitirecek yüreği ve gücü olan tüm tarafların bunu yapacağına dair inancımızı güçlendirmeliyiz“

###

UNICEF Hakkında
UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik eyleme dönüştürüyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar her çocuğun yararını gözeterek en zor koşullarda yaşayan ve toplumdan dışlanan çocuklara ulaşmak için özel bir çaba gösteriyoruz.

UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org
 
Bizi Twitter ve Facebook üzerinden takip edin.
 

Daha fazla bilgi için:
Najwa Mekki, UNICEF New York, +1917 209 1804, [email protected]
Malene Jensen, UNICEF Amman Bölgesel Ofisi, +962 79 109 6500, [email protected]
Sema Hosta, UNICEF Ankara, + 90 312 454 1010, [email protected]