Daha 18 değilsin!

UNICEF | her çocuk için

18. Yaşında Marka Konferansı'ndan UNICEF'e Destek Projesi: 'Daha 18 değilsin'

19 Aralık 2017 - Türkiye'nin en çarpıcı fikir platformu olarak anılan MARKA Konferansı 13-14 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleşti. MARKA Konferansı'nın 18. yılı kapsamında, 18 yaşından küçük çocukların evlenmelerinin önüne geçerek eğitimlerine devam etmelerini hedefleyen UNICEF’in “Kızlara Söz Ver” kampanyasına destek için özel bir proje gerçekleştirildi.

Ülkemizi iyi bir geleceğe eğitimli kızların taşıyacağına inandığını söyleyen Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, projeyi şöyle anlatıyor: “MARKA Konferansı çok uzun bir süredir her yıl bir sosyal probleme dikkat çekiyor. MARKA Konferansı’nın 18. yaşında, kız çocuklarının 18’den küçük yaşta evlenmelerini engellemek, onların eğitimlerine devam etmelerini desteklemek için ‘Daha 18 değilsin’ projesini tasarladık. UNICEF’e destek olacak bu proje için MARKA 2017’nin fuaye alanında ve MARKA Konferansı web sitesinde Dükkan 18 adında bir mağaza açtık. Salon Reklam ve PSC tarafından tasarlanan 2 bin ürün, STEPEVİ markasının katkılarıyla üretildi. Dükkan 18’den yapılan alışverişlerden elde edilecek tüm gelir, UNICEF’e bağışlanacak” dedi.

‘Daha 18 değilsin’ projesinin filmi Kenan Doğulu tarafından seslendirilirken Kramp Ajans tarafından hayata geçirildi. Filmi izlemek için tıklayın.

UNICEF, Türkiye’de kamu ortakları, yerel yönetimler ve sivil toplum ortaklarıyla birlikte 18 yaşından önce evliliklerin engellenmesi ve kız çocukların eğitime devamının desteklenmesi için çalışıyor. Dükkan 18’in tüm geliri, UNICEF’in “Kızlara Söz Ver” kampanyasına bağışlanıyor.

Dükkan 18'den alışveriş yapmak için tıklayın! Çünkü, kız çocuklarını güçlendirirsek, dünyayı değiştirebiliriz...