En Çok Nerede İhtiyaç Varsa

..

Günde ortalama 15.000 çocuk önlenebilir nedenlerden ötürü hayatını kaybediyor!

“Bir çocuğun nerede doğduğu tüm kaderini etkilememeli. Kritik durumdaki muhtaç çocuklara yaşamsal hizmet ve bakımı hızla ulaştırmalıyız ki barış dolu bir gelecek yaratmaları mümkün olabilsin.”
- Afshan Khan, UNICEF Acil Durum Programları Direktörü

İhtiyacın en çok olduğu yere yapacağınız bağış UNICEF’in en zor durumdaki çocuklar ve içinde yaşadıkları toplumlar için uzun vadeli geliştirme programları yapabilmesini sağlayacak. Sürekli değişen ihtiyaçlara daha hızlı cevap verebilme esnekliği verecek.

Dünyada, her dört çocuktan biri çatışma veya felaketlerden etkilenen bir ülkede yaşıyor. 2018 yılında UNICEF, dünya genelinde 90 ülkede çatışmalar ve iklim değişikliği ile artan felaketlerden oluşan 285 insani acil duruma yanıt vererek milyonlarca çocuğa hayati öneme sahip destek sağladı. Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Irak, Nijerya, Güney Sudan, Suriye, Yemen bu ülkelerden sadece bir kaç tanesi...

Bugün ihtiyacın en çok olduğu yere bağış yapın, UNICEF’in her çocuğa yaşamak ve büyümek için eşit haklar verebilmek amacıyla hazırlıklı olmasına yardım edin.

20 Ocak 2016 – Nepal, Gorkha bölgesinde büyükanne Chinmaya Shrestha 3 günlük torununun ayaklarını ısıtıyor. Nisan 2015 depreminin merkez üssü olan Gorkha’da bölge hastanesindeki yenidoğan sağlık merkezi UNICEF tarafından destekleniyor. Merkezde UNICEF, hamile ve emziren anneler için bir barınak ev kurdu. Barınakta kadınlara, bebeklere ve refakatçilerine 24 saat kalifiye sağlık çalışanları tarafından günde 4 öğün yemek, sağlık hizmetleri, psikososyal destek ve tıbbi yardım veriliyor. Fotoğraf  © UNICEF/UN016486/Shrestha

 

 

Fotoğraf  © UNICEF/UN016486/Shrestha