Suriye, İdlib'e Dair

UNICEF | her çocuk için

UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake'in Suriye'de çocuklara ve ailelerine yönelik kimyasal silahlarla saldırı haberlerine ilişkin açıklaması

NEW YORK, 4 Nisan 2017 – “Kimyasal silahlarla gerçekleştirildiği öne sürülen saldırıların ardından İdlib sokaklarında boğulan ve can veren çocukların görüntüleri korkunç olduğu kadar yürek parçalayıcıdır. Tüm düşüncelerimiz ve dualarımız hayatını kaybedenler ve aileleriyle.

“Eğer doğrulanırsa, bu saldırılar sadece öfke uyandırmakla kalmamalı; gücü ve imkânı olanları bu yıkıcı şiddete bir son vermeleri için harekete geçirmeli.

“Bu korkunç silahların kullanıldığına ilişkin haberler ne Halep, Şam ve Hama da dâhil olmak üzere Suriye’nin diğer bölgelerinde meydana gelen şiddeti gölgelemeli, ne de kuşatma altında mahsur olan ve insani yardıma erişimleri engellenen 280 binin üzerinde çocuğun her gün maruz kaldığı çileleri unutturmalı.

“Suriyeli çocuklar gereğinden uzun süredir tarif edilemeyecek kadar fazla acı çekti.”

###

UNICEF Hakkında
UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik eyleme dönüştürüyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar her çocuğun yararını gözeterek en zor koşullarda yaşayan ve toplumdan dışlanan çocuklara ulaşmak için özel bir çaba gösteriyoruz.

UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org
 
Bizi Twitter ve Facebook üzerinden takip edin.


Daha fazla bilgi için:
Najwa Mekki, UNICEF New York, +1917 209 1804, [email protected]
Sema Hosta, UNICEF Ankara, + 90 312 454 1010, [email protected]