İdlib'deki saldırıda en az 27 çocuk yaşamını yitirdi

UNICEF | her çocuk için

UNICEF: İdlib'deki saldırıda en az 27 çocuk yaşamını yitirdi

NEW YORK/AMMAN, 6 Nisan 2017 – UNICEF Suriye’nin kuzedoğusundaki İdlib kentinde gerçekleştirilen saldırıda en az 27 çocuğun yaşamını yitirdiğinin doğrulandığını açıkladı. Saldırıda aralarında çok sayıda çocuk bulunan 546 kişi ise yaralandı. Bu sayıların daha da artması bekleniyor. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan UNICEF’in Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Direktörü Geert Cappelaere saldırıya ilişkin “Suriye’de çocukların öldürülmesine daha fazla izin verilmemeli” ifadelerini kullandı. Cappelaere, “Çatışmanın tüm tarafları ve onları etkileyebilecek olanlar bu vahşete derhal son vermelidir” dedi.

UNICEF ortaklarıyla birlikte ilk yardım ve tedavi hizmeti veren üç gezici klinik ve dört hastanenin yanı sıra yaralıları bölgedeki hastanelere taşımak için dokuz ambülansla destek veriyor.

UNICEF ayrıca kritik öneme sahip tıbbi malzemeler dağıtıyor ve sağlık alanındaki ortaklarıyla kimyasal saldırılara karşı yapılması gerekenler konusunda bilinçlendirmeyi artırmak için çalışıyor.

###

UNICEF Hakkında
UNICEF her çalışmasında çocukların haklarını ve iyiliğini gözetmektedir. Ortaklarımızla birlikte 190’dan fazla ülkede ve bölgede yürüttüğümüz çalışmalarda bu taahhüdü pratik eyleme dönüştürüyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar her çocuğun yararını gözeterek en zor koşullarda yaşayan ve toplumdan dışlanan çocuklara ulaşmak için özel bir çaba gösteriyoruz.

UNICEF ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org
 
Bizi Twitter ve Facebook üzerinden takip edin.


Daha fazla bilgi için:
Najwa Mekki, UNICEF New York, +1917 209 1804, [email protected]
Sema Hosta, UNICEF Ankara, + 90 312 454 1010, [email protected]