Her Çocuk İçin: Eğitim

UNICEF | her çocuk için

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçimiz Kıvanç Tatlıtuğ'un mesajı: Her Çocuk İçin Eğitim!

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçimiz Kıvanç Tatlıtuğ, sosyal medya aracılığıyla başlatılan ve zor koşullar yüzünden eğitim göremeyen milyonlarca çocuğun sesini duyurmayı amaçlayan 'Acil Durum Dersleri' kampanyasına destek verdi.

AB ve UNICEF’in iş birliğiyle eğitim haklarından mahrum kalan çocuklar için farkındalığı artırmak amacıyla başlatılan #EmergencyLessons (#AcilDurumDersleri) kampanyasına bugüne kadar UNICEF İyi Niyet Elçilerinden Robert Downey Jr, Liam Neeson ve Tom Hiddleston gibi pek çok isim katıldı.

UNICEF’in 70. yıldönümünde, mesajını küçüklük fotoğrafıyla birlikte yayınlayan UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçimiz Kıvanç Tatlıtuğ'un ‘her çocuk için eğitim’ mesajı:

‘Bugün dünyada milyonlarca çocuk okula giderken ne yazık ki bir o kadarı da okula gidemiyor ya da eğitimlerini çok zor koşullarda sürdürmeye çalışıyor.

Eğitim her çocuğun temel hakkıdır. Onların gelecek umududur.

UNICEF 70 yıldır her çocuğun ve özellikle de kriz bölgelerinde yaşayan çocukların okula gitmesi için çalışıyor. Bu fotoğrafımı yaşadıkları tüm olumsuzluklara rağmen zor koşullarda eğitimini sürdürmeye çalışan tüm cesur öğrenciler için paylaşıyorum.’

#herçocukiçin #AcilDurumDersleri