En Çok Nerede İhtiyaç Varsa

UNICEF | her çocuk için

Günde ortalama 15.000 çocuk önlenebilir nedenlerden ötürü hayatını kaybediyor!

“Bir çocuğun nerede doğduğu tüm kaderini etkilememeli. Kritik durumdaki muhtaç çocuklara yaşamsal hizmet ve bakımı hızla ulaştırmalıyız ki barış dolu bir gelecek yaratmaları mümkün olabilsin.”
- Afshan Khan, UNICEF Acil Durum Programları Direktörü

İhtiyacın en çok olduğu yere yapacağınız bağış UNICEF’in en zor durumdaki çocuklar ve içinde yaşadıkları toplumlar için uzun vadeli geliştirme programları yapabilmesini sağlayacak. Sürekli değişen ihtiyaçlara daha hızlı cevap verebilme esnekliği verecek.

Dünyada, her dört çocuktan biri çatışma veya felaketlerden etkilenen bir ülkede yaşıyor. 2020’de UNICEF’in hedefi dünyanın 64 ülkesinde, doğal felaketlerin etkilediği ya da çatışma bölgelerinde yaşayan 59 milyon çocuğa erişmek. Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Irak, Nijerya, Güney Sudan, Suriye, Yemen bu ülkelerden sadece bir kaç tanesi...

Bugün ihtiyacın en çok olduğu yere bağış yapın, UNICEF’in her çocuğa yaşamak ve büyümek için eşit haklar verebilmek amacıyla hazırlıklı olmasına yardım edin.

20 Ocak 2016 – Nepal, Gorkha bölgesinde büyükanne Chinmaya Shrestha 3 günlük torununun ayaklarını ısıtıyor. Nisan 2015 depreminin merkez üssü olan Gorkha’da bölge hastanesindeki yenidoğan sağlık merkezi UNICEF tarafından destekleniyor. Merkezde UNICEF, hamile ve emziren anneler için bir barınak ev kurdu. Barınakta kadınlara, bebeklere ve refakatçilerine 24 saat kalifiye sağlık çalışanları tarafından günde 4 öğün yemek, sağlık hizmetleri, psikososyal destek ve tıbbi yardım veriliyor. Fotoğraf  © UNICEF/UN016486/Shrestha

 

 

Fotoğraf  © UNICEF/UN016486/Shrestha